Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Čtvrtý víkendový edukační pobyt pro rodiny s diabetickými dětmi v Rekreačním středisku PEKÁRNY - RALIŠKA na Horní Bečvě v termínu 12. - 14. října 2018 je minulostí a opět máme nač vzpomínat. Počasí bomba, účastníci a atmosféra... to se ani nedá popsat - zkrátka moc krásný víkend, v jehož průběhu nechyběla edukační přednáška, seznámení se s glukometrem CONTOUR®PLUS ONE, pískování na sklo, minishow pro děti, tombola, karneval, diskotéka či procházka s tradičním společným fotem u přehrady Horní Bečva. Více se dočtete v článku Radky Martinkové, ujít si určitě nenechejte ani velmi povedené fotky Vráti Ondráčka a k dispozici je i spousta videí z akce.


Rádi bychom Vám představili tyto fotbalisty "frajery" z 1.SK Prostějov:
 
 1skprostejov.jpg

 

Až si přečtete proč, nebudete už chtít fandit nikomu jinému. Děkujeme!

P. S.: Hráči Koudelko, i když jste číslo 7, tak pro nás jste jasná jednička!


Ve čtvrtek 13. září 2018 v 10:00 hod. jste si měli možnost naladit Český rozhlas Olomouc, konkrétně vysílání pořadu Apatyka, do něhož přijala pozvání MUDr. Darina Aleksijević z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Téma rozhovoru asi žádného návštěvníka těchto stránek nepřekvapilo - diabetes mellitus 1. typu u dětí a mladistvých. Komu vysílání z jakéhokoli důvodu "uteklo", může si poslechnout jeho záznam.


Na sobotu 8. září 2018 jsme se spolkem DIAkobraz přichystali zajímavou a dle ohlasů přínosnou a užitečnou PŘEDNÁŠKU na téma Novinky v léčbě diabetu 1. typu, která proběhla v Moresově posluchárně Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Akce se zúčastnil velký počet zájemců - cca 75 lidí. Ti všichni si měli možnost vyslechnout, co se skrývá pod trochu tajemnými slovy Nightscout a OpenAPS, a také se dozvědět bližší informace o dvou novinkách - systému pro okamžité měření glukózy FreeStyle Libre a systému managementu diabetu Accu-chek Instant. Fotografie pořízené v průběhu přednášky jsou ke zhlédnutí v příslušném fotoalbu. Jak si mezi snímky můžete všimnout, má Inzulínek nově k dispozici své vlastní igelitky, které nám darovali Jitka a Robert Rožnovští, a také krásné klíčenky od firmy METECH. Moc děkujeme!


Fotky z Dětského dne v Olomouci - Holici, v jehož rámci rámci se mj. odehrálo benefiční fotbalové utkání zástupců Inzulínku proti zaměstnancům firmy METECH, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Děkujeme vedení 1. HFK Olomouc, které našemu spolku věnovalo výtěžek z tomboly ve výši 5000 Kč.


Srdečně děkujeme všem, kteří v nedávné době věnovali našemu spolku finanční či věcný dar. Konkrétně jde o zaměstnance firmy METECH s.r.o., MUDr. Helenu Jemelkovou, 1. HFK Olomouc, FC PIVNÍ BALET VĚROVANY a Ypsomed s.r.o., od nichž jsme obdrželi peněžité dary, a firmu Fox Laser s.r.o., která pro aktéry benefičního utkání Inzulínek vs. METECH vyrobila krásné medaile.


Dokumenty pro účastníky letního dia-tábora, který se koná od soboty 14. do soboty 21. 7. 2018 v Rekreačním areálu Pod Šaumburkem v Rajnochovicích, byly rodičům všech dětí vybraných do tábora zaslány na e-mail a pro případ potřeby jsou k dispozici také na těchto stránkách.


Ocenění si zaslouží také Základní škola Ptení na Prostějovsku, kde se vzorně starají o našeho člena Ondru a pomáhají mu, aby mohl prožít stejné dětství jako ostatní děti. Zásluhu na tom mají ředitelka školy Mgr. Viera Šmilňáková, třídní učitelka Mgr. Jitka Trbušková a vedoucí vychovatelka školní družiny Radmila Strouhalová, kterým touto cestou děkujeme. O tom, že jsou to lidé na svém místě, svědčí slova paní ředitelky: "Ondrášek je usměvavé děťátko, má úžasné rodiče a my se snažíme, aby žil ve škole normální klučičí život tak, jak si zaslouží." K tomu asi netřeba nic dodávat, snad jen houšť a srdečné DÍKY.


Ihned po sobotním diskuzním setkání nám to nedalo a museli jsme reagovat na příspěvky dvou milých dam ze Základní školy Lešná nedaleko Valašského Meziříčí, které si všichni měli možnost na akci vyslechnout. Prezentovaný přístup této školy k diabetikům, o který se s účastníky podělily poté, co byly šokovány často i velmi negativními zkušenostmi některých rodičů z jiných mateřských a základních škol, si vysloužil spontánní potlesk všech přítomných. Nelenili jsme a ještě v sobotu jsme do ZŠ Lešná napsali e-mail, který jsme se rozhodli zveřejnit i na stránkách Inzulínku, protože si to podle nás ředitelka školy Mgr. Milada Šindlářová, její statutární zástupkyně Mgr. Renata Pernická, učitelka 2. třídy Mgr. Žaneta Ondruchová a spolu s nimi všichni další, kteří v ZŠ Lešná vytváří diabetikům takové skvělé podmínky, že se mohou cítit jako všechny ostatní děti a nebýt kvůli své nemoci vyčleněni z kolektivu, jednoznačné zaslouží. Kéž by se ZŠ Lešná stala inspiraci pro školy, kde dosud tvrdí, že to nejde... Paní Šindlářová, paní Pernická a paní Ondruchová, ještě jednou veliké DÍKY. Text poděkování ZDE.


V sobotu 7. dubna 2018 se v Moresově posluchárně Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc uskutečnilo DISKUZNÍ SETKÁNÍ, jehož tématy byly "Problematika přidělování osobního asistenta diabetickým dětem" a "Stravování diabetiků a celiaků ve školních jídelnách". K dispozici je již výstup z diskuze a také několik fotografií.


Příští měsíc vyjde v Nakladatelství Olomouc knížka autorky Diany Kutilové s názvem Šípkové Růženky naruby. Jedná se o knihu pro děti a o dětech s diabetem mellitem 1. typu ilustrovanou dcerou paní Kutilové Terkou. Stručný obsah knížky a několik ilustrací najdete v tomto souboru. Publikaci je možné objednat ZDE.


Úvodní akce našeho spolku v roce 2018 - MAŠKARNÍ KARNEVAL na téma VOLÁNÍ DIVOČINY - se konala v sobotu 17. března 2018 ve velkém sále sokolovny v Hustopečích nad Bečvou, kam za námi dorazil i oblíbený klaun Hopsalín. Celou akci bohatě zdokumentovali naši členové a příznivci, děkujeme tímto Renči Růžičkové za
článek, Radce Martinkové za fotky a videa, Vráťovi Ondráčkovi za fotky a panu Třetinovi za souhrnné video. A v neposlední řadě díky všem, kteří se oděli do masek, jež si často i sami vyrobili, a pomohli tak utvořit tu správnou karnevalovou atmosféru.


Podrobné informace k letnímu dia-táboru, který se bude konat od soboty 14. do soboty 21. 7. 2018 v Rekreačním areálu Pod Šaumburkem v Rajnochovicích, a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016