Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

V pátek 6. září 2019 se na 1. SK Prostějov slaví 115. výročí klubu. Při této příležitosti sehrají muži od 17:00 hod. zápas s výběrem bývalých reprezentantů - viz pozvánka na akci. Výtěžek ze vstupného chtějí věnovat našim dětem. Byli jsme požádáni, zda by naše děti nedoprovodily všechny hráče - potřebují 22 dětí. Prosíme přihlašujte se na e-mail jouklovaa@seznam.cz, kde uvedete jméno a příjmení dítěte, věk + velikost trička. Dopravu tentokrát nezajišťujeme, ale věříme, že se nás sejde dost.


Máme za sebou další letošní akci - Dětský den na 1. HFK Olomouc, který proběhl v sobotu 1. června 2019. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kdo se na akci podíleli. Jednak akce byla perfektní a jednak nám 1. HFK Olomouc věnoval 5.000 Kč na naši činnost. Děkujeme Vám, jste skvělí! Momentky z Dětského dne svým fotoaparátem zachytil Vráťa Ondráček a jeho zásluhou tak opět všichni máme krásné vzpomínky na akci Inzulínku. Snímky od Vráti a dalších fotografujících, které se k nám dostaly, najdete tradičně ve fotoalbu.


Protože někteří už plánujete letošní dovolenou, přinášíme Vám stručné shrnutí pro "létající diabetiky" od kamaráda Ing. Petera Hercega ze Spišiačiku. Potřebné informace naleznete ZDE.


Dokumenty pro účastníky letního dia-tábora, který se koná od soboty 10. do soboty 17. 8. 2019 v Horské chatě Karolinka ve městě Karolinka, byly rodičům všech dětí vybraných do tábora zaslány na e-mail a pro případ potřeby jsou k dispozici také na těchto stránkách.


Sice nám teprve začal květen, ale my už za Vámi míříme s informací, že se blíží červen. Důvod je nasnadě - hned první den následujícího měsíce slaví svátek všechny děti, a přesně na 1. června vyšel letos i termín Dětského dne, který tradičně spolupořádáme s fotbalovým klubem 1. HFK Olomouc a za spolupráce se zaměstnanci Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Více informací k této akci se dozvíte z letáčku, přihlašování pak probíhá až do středy 22. května 2019.


Na portálu HitHit probíhá sbírka na knížku "Sladký roky" o dětech a dospívajících s diabetem 1. typu od autorky Diany Kutilové. Jedná se o pokračování knihy Šípkové Růženky naruby, která vyšla v loňském roce a z naší vlastní zkušenosti můžeme napsat, že se četla jedním dechem. Vydání knížky "Sladký roky" lze podpořit několika způsoby - zakoupením samotné knihy, pořízením trička s potiskem růže s kapkou krve a nápisem Sladké děti (foto ZDE), případně koupí ručně malovaného trička s růží (květinu namaluje dcera paní Kutilové Terka na tričko barvy dle Vašeho výběru, ukázkové foto ZDE). Veškeré informace o sbírce najdete pod tímto odkazem. Děkujeme i jménem Dianky a Terky za Vaši pomoc a podporu.


Martin Krososka, student psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a zároveň od 13 let diabetik 1. typu, hledá v rámci své bakalářské práce respondenty k vyplnění dotazníku, jež zkoumá život mladých lidí s diabetem. Podmínkou účasti je DIAGNÓZA DIABETES MELLITUS 1. TYPU A VĚK 15-25 LET. Vyplnění dotazníku je samozřejmě anonymní a získané údaje budou sloužit pouze pro účely vypracování bakalářské práce. Dotazník najdete pod tímto odkazem. Martin Vám bude za Vaši pomoc a Váš čas moc vděčný.


První letošní akce je úspěšně za námi. I když jsme se nesešli všichni, protože hodně dětí onemocnělo, nebojíme se říct, že "maškarák" byl super. Masky byly úžasné a Míša a její show skvělá. Budeme se na všechny těšit u další společné akce. Za krásnou fotodokumentaci děkujeme Vráťovi Ondráčkovi a dalším fotografujícím, kteří nám poslali své snímky.


Podrobné informace k letnímu dia-táboru, který se bude konat od soboty 10. do soboty 17. srpna 2019 v Horské chatě Karolinka ve stejnojmenném městě na Valašsku, a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


ARCHIV AKTUALIT 2018

ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016