Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Sice nám teprve začal květen, ale my už za Vámi míříme s informací, že se blíží červen. Důvod je nasnadě - hned první den následujícího měsíce slaví svátek všechny děti, a přesně na 1. června vyšel letos i termín Dětského dne, který tradičně spolupořádáme s fotbalovým klubem 1. HFK Olomouc a za spolupráce se zaměstnanci Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Více informací k této akci se dozvíte z letáčku, přihlašování pak probíhá až do středy 22. května 2019.


Na portálu HitHit probíhá sbírka na knížku "Sladký roky" o dětech a dospívajících s diabetem 1. typu od autorky Diany Kutilové. Jedná se o pokračování knihy Šípkové Růženky naruby, která vyšla v loňském roce a z naší vlastní zkušenosti můžeme napsat, že se četla jedním dechem. Vydání knížky "Sladký roky" lze podpořit několika způsoby - zakoupením samotné knihy, pořízením trička s potiskem růže s kapkou krve a nápisem Sladké děti (foto ZDE), případně koupí ručně malovaného trička s růží (květinu namaluje dcera paní Kutilové Terka na tričko barvy dle Vašeho výběru, ukázkové foto ZDE). Veškeré informace o sbírce najdete pod tímto odkazem. Děkujeme i jménem Dianky a Terky za Vaši pomoc a podporu.


Martin Krososka, student psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a zároveň od 13 let diabetik 1. typu, hledá v rámci své bakalářské práce respondenty k vyplnění dotazníku, jež zkoumá život mladých lidí s diabetem. Podmínkou účasti je DIAGNÓZA DIABETES MELLITUS 1. TYPU A VĚK 15-25 LET. Vyplnění dotazníku je samozřejmě anonymní a získané údaje budou sloužit pouze pro účely vypracování bakalářské práce. Dotazník najdete pod tímto odkazem. Martin Vám bude za Vaši pomoc a Váš čas moc vděčný.


První letošní akce je úspěšně za námi. I když jsme se nesešli všichni, protože hodně dětí onemocnělo, nebojíme se říct, že "maškarák" byl super. Masky byly úžasné a Míša a její show skvělá. Budeme se na všechny těšit u další společné akce. Za krásnou fotodokumentaci děkujeme Vráťovi Ondráčkovi a dalším fotografujícím, kteří nám poslali své snímky.


Podrobné informace k letnímu dia-táboru, který se bude konat od soboty 10. do soboty 17. srpna 2019 v Horské chatě Karolinka ve stejnojmenném městě na Valašsku, a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


ARCHIV AKTUALIT 2018

ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016