Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Nabídku letního edukačního dia-tábora, který se uskuteční od soboty 6. do soboty 13. srpna 2022 v Hotelu Reoneo ve Vernířovicích (okres Šumperk), a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


Všechny členy Inzulínku zveme na 2. ročník TURNAJE V BOWLINGU, který se odehraje v sobotu 2. dubna 2022 od 13:00 hod. v olomoucké Galerii Šantovka, konkrétně ve 2. podlaží v BOWLAND Bowling Center. Další důležité informace najdete v pozvánce. Přihlašovat se můžete do neděle 20. března 2022 prostřednictvím formuláře, který je umístěný na tomto odkazu. Těšíme se na Vás!


V anketě mezi členy Inzulínku, zda uspořádat Mikuláše formou nadílky v Hustopečích nad Bečvou, nebo balíčky rozvézt stejně jako loni, bylo v poměru 19:10 hlasům rozhodnuto, že i tento rok budeme mikulášské tašky rozvážet. Předání balíčků proběhne v neděli 5. prosince 2021, bližší informace k akci najdete ve svých e-mailových schránkách. Termín pro přihlášení je do pátku 26. listopadu 2021 včetně, a to prostřednictvím formuláře, který je dostupný po kliknutí na tento odkaz.


V sobotu 2. října 2021 od 8:00 hod. se ve Velké přednáškové aule České zemědělské univerzity v Praze uskuteční druhý ročník 1. českého společného Diakongresu, který pořádá Pediatrická klinika 2. LF UK a FN v Motole ve spolupráci se sekcí Dětské diabetologie ČDS ČLS JEP, ČZU a dia spolky ČR a SR. Podrobné informace k akci včetně plánovaného programu a možnosti přihlášení najdete po kliknutí na tento odkaz.


V termínu od pátku 17. do neděle 19. září 2021 se uskuteční již 7. ročník Rališky aneb víkendového edukačního pobytu pro rodiny s diabetickými dětmi, který pořádáme ve spolupráci se zaměstnanci Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Pobyt se bude konat v Rekreačním středisku PEKÁRNY – RALIŠKA na adrese Horní Bečva ev. č. 162, kde jsou k dispozici 2-4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností přistýlky. Stravování bude zajištěno 6x denně (diabetická i bezlepková dieta), začíná se v pátek večeří a končí v neděli obědem (plus každý obdrží balíček se svačinou na zpáteční cestu). Na programu bude edukace, výměna zkušeností, túra, pískování na sklo, hry a soutěže, tombola... a dále se uvidí. Samostatné a zodpovědné děti se mohou akce zúčastnit i bez rodičů. Přihlašovat se je možné do neděle 5. září 2021 včetně prostřednictvím formuláře umístěného na tomto odkazu (ve formuláři jsou také uvedeny ceny za pobyt).


Vydavatelství @medinfomp ve spolupráci s předními odborníky připravili projekt Civilizační onemocnění. Na stránkách https://www.info-zdravi.cz/campaign/civilizacni-onemocneni/ se můžete dočíst o tématech jako 100 let od objevení inzulínu nebo pacientský příběh Vaška Šňupárka.


Nabídku letního dia-tábora, který se doufejme uskuteční od soboty 7. do soboty 14. srpna 2021 v Rekreačním areálu Pod Šaumburkem v Rajnochovicích, a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


Organizace Bátor Tábor, která se již 19 let specializuje na zážitkovou terapii vážně nemocných dětí, připravuje i letos na základě pozitivních zkušeností z loňského roku virtuální tábory. Celkem plánuje od dubna do srpna uspořádat 6 virtuálních táborů pro vážně nemocné děti ve věku 7-17 let. Táborový kalendář s bližšími informacemi, jejichž součástí je také odkaz na přihlášku, naleznete ZDE. Pokud byste věděli o někom, kdo by se chtěl stát virtuálním dobrovolníkem, můžete mu předat následující odkaz: https://www.facebook.com/events/177154464173745. Online školení dobrovolníků proběhne o víkendu 27.-28. 3. 2021.


ARCHIV AKTUALIT 2020

ARCHIV AKTUALIT 2019

ARCHIV AKTUALIT 2018

ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016