Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit

Jménem pořadatelů Vás zveme na LIPENSKOU VÝZVU 2020 - závody koloběžek, které se uskuteční ve dnech 7.-9. 8. 2020 (pátek až neděle) v Lipníku nad Bečvou. Pozvánku na akci včetně podrobného programu najdete ZDE a také na internetových stránkách http://lipenskavyzva.eu/. Jedním z pořadatelů a zároveň ředitelem těchto závodů je p. Roman Růžička, zakládající člen spolku Inzulínek, jehož syn - diabetik 1. typu - se může v pouhých 18 letech pyšnit v koloběhu mj. titulem mistra ČR mezi dospělými, mistra Evropy v kategorii kadetů, juniorů a dospělých a dokonce i juniorského mistra světa! V sobotu 8. srpna 2020 budou součástí programu LIPENSKÉ VÝZVY také závody v koloběhu pro širokou veřejnost, kterých se s dětmi můžete aktivně zúčastnit (koloběžky budou zdarma k zapůjčení). Jedná se o následující závody:

14:30 hod. - závod příchozí (děti)
15:00 hod. - závod pro hobby

Celým sobotním programem se bude také prolínat charitativní akce I S DIABETEM SE DÁ VRCHOLOVĚ SPORTOVAT, připravená ve spolupráci s p. Zbyňkem Ranochou ze společnosti MTE. Vše je koncipováno jako diskuze a představení sportovců s diabetem. Akce si klade za cíl ukázat rodičům, ať se nebojí dát diabetické děti sportovat. Na sobotu hlásí krásné počasí, tak neváhejte a vydejte se i s dětmi zasportovat si a dozvědět se něco nového ohledně skloubení sportu a diabetu.


Fotbalový klub 1. HFK Olomouc nakonec tradiční Dětský den pořádá, jen o týden později, než bylo původně v plánu. Inzulínek na akci nebude, ale to neznamená, že by se kdokoli z Vás nemohl zúčastnit individuálně. Pro všechny případné zájemce přikládáme pozvánku na sobotu 13. června 2020.


Zjišťovali jsme situaci ohledně Dětského dne s datem konání v sobotu 6. června 2020. Od zástupců fotbalového klubu 1. HFK Olomouc, v jehož prostorech se má akce odehrávat, jsme dostali odpověď, že momentálně stále nemohou uskutečnění Dětského dne zaručit, ani nevědí - pokud by se jim akci uspořádat povedlo - za jakých podmínek by to bylo. Vzhledem k těmto okolnostem Dětský den ze strany Inzulínku rušíme, přičemž pevně doufáme a věříme, že se jedná o poslední akci, u níž tak musíme učinit. Zvažujeme, že bychom v případě příznivě se vyvíjející situace zorganizovali již během letních prázdnin bowling v Šantovce, který byl v březnu odložen. O všem Vás budeme včas informovat.


Opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru se pomalu uvolňují a mj. se postupně otevírají školky a školy. Mnoho z rodičů dia dětí si pravděpodobně klade otázku, zda svého potomka do školy/školky poslat, či nikoliv. Rozhodování by mohl usnadnit tento článek na stránkách o dětském diabetu, které provozují pracovníci Dětského diabetologického centra Pediatrické kliniky 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice v Motole ve spolupráci s Pracovní skupinou pro dětskou diabetologii České diabetologické společnosti ČLS JEP. Dle jejich vyjádření děti s diabetem 1. typu nespadají stran onemocnění COVID-19 do rizikové skupiny.


!!!! DŮLEŽITÉ !!!! Letošní dia-tábor byl s ohledem na pandemii koronaviru po konzultaci s táborovým zdravotnickým týmem zrušen. !!!! DŮLEŽITÉ !!!!


V úterý 14. dubna ve 14 hod. pořádala společnost Novo Nordisk hodinovou on-line poradnu ke COVID-19 a diabetu, kterou streamovala na jejich FB účtu @nebudkardiak https://www.facebook.com/nebudkardiak/. Šlo o jedinečnou příležitost položit dotazy na výše uvedené téma přímo odborníkovi, prof. MUDr. Martinu Haluzíkovi, DrSc., který je diabetologem v pražském IKEM. Protože ne všichni diabetici jsou aktivní na sociálních sítích, publikovala společnost Novo Nordisk záznam rozhovoru na svém Youtube účtu pro pacienty - Mám cukrovku https://bit.ly/YouTubeMamCukrovku.


Jak jistě všichni tušíte, současná situace nám bohužel nedovolí uspořádat plánovaný bowling ani v náhradním termínu 18. dubna 2020. Tuto akci proto odkládáme na zatím blíže neupřesněné datum - počítáme s tím, že proběhne, až to bude možné. Den dětí s 1. HFK Olomouc v sobotu 6. června 2020 nebyl k tomuto okamžiku ani odložen, ani zrušen. Vyčkáváme spolu s 1. HFK Olomouc na další vývoj událostí, a jakmile padne konečné rozhodnutí, budeme Vás obratem informovat.


ARCHIV AKTUALIT 2019

ARCHIV AKTUALIT 2018

ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016