Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv aktualit 2018

První prosincová dekáda, Hustopeče nad Bečvou a Inzulínek - z kombinace těchto tří slovních spojení vychází jasný výsledek, MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA. Ta letošní se uskutečnila v neděli 9. prosince 2018 a opět přivítala přes stovku účastníků včetně mikulášské družiny a taky našeho HODNĚ VELKÉHO překvapení. Nejen o tom, kdo jím byl, se můžete dočíst v článku od Ali Jouklové. Nezapomněli jsme ani na oblíbené tvořivé dílničky pro děti a bezlepkový raut, který doplnilo vánoční cukroví a jiné sladkosti napečené rodiči dia dětí a také sestřičkou Miluškou Zajíčkovou (recepty ke stažení najdete na tomto odkazu). Vše pečlivě zdokumentoval dvorní fotograf Inzulínku Vráťa Ondráček, jeho i další fotky z akce na Vás čekají v příslušném fotoalbu.


Také v roce 2018 vyhlásila společnost Novo Nordisk výtvarnou soutěž pro děti a dospívající s diabetem, která - jak firma uvádí v informacích k soutěži - "dává dětem a mladým lidem příležitost vyjádřit i obtížně vyslovitelné pocity a pomoci ostatním pochopit, jaké to je žít s diabetem." S letošním tématem DIABETES A BUDOUCNOST se z našich táborových dětí dle poroty nejlépe vypořádaly Eliška Buriánová a Barča Nedopilová, které patří mezi vítězky a byly firmou Novo Nordisk pozvány na slavnostní vyhlášení do Prahy. Více informací včetně fotografií je k dispozici na tomto odkazu. Holky, blahopřejeme a děkujeme, že i díky vám je o Inzulínku slyšet.


Spousta akcí Inzulínku se pro jejich oblíbenost mezi členy opakuje, ale v letošním roce jsme absolvovali i jednu premiérovou - v sobotu 17. listopadu 2018 jsme se vypravili NA FOTBAL DO PROSTĚJOVA. Tamní fotbalový klub 1. SK Prostějov a hráči jeho A-týmu se totiž rozhodli podpořit náš spolek Inzulínek a z posledních čtyř domácích utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY (druhá nejvyšší fotbalová soutěž v ČR) v roce 2018 putovalo vždy 777 Kč za každý získaný bod z utkání a 7 Kč z každé prodané vstupenky na konto Inzulínku. Podzimní část soutěže uzavíral prostějovský klub zápasem na svém hřišti, kde přivítal soupeře z FK Fotbal Třinec. A právě toto utkání Inzulínci hromadně navštívili, aby zafandili těm, kteří mají srdce na pravém místě, a dali prostějovskému klubu najevo, jak moc si jejich pomoci váží. Naše děti doprovodily hráče obou týmů na hřiště a ještě před výkopem převzala předsedkyně Inzulínku Ali Jouklová z rukou předsedy 1. SK Prostějov Mgr. Františka Jury darovací šek, jehož konečná hodnota se vyšplhala na částku 17.038 Kč. Jedinou kaňkou na sobotním odpoledni tak byla těsná porážka prostějovských fotbalistů (0:1), která se zrodila navzdory našemu neúnavnému fandění. Pevně však věříme, že v druhé polovině soutěže najedou Prostějovští na vítěznou vlnu a budou se tabulkou posunovat jen vzhůru. Hoši, děkujem'! Fotky z akce převážně od Vráti Ondráčka si můžete prohlédnout ZDE.


Čtvrtý víkendový edukační pobyt pro rodiny s diabetickými dětmi v Rekreačním středisku PEKÁRNY - RALIŠKA na Horní Bečvě v termínu 12. - 14. října 2018 je minulostí a opět máme nač vzpomínat. Počasí bomba, účastníci a atmosféra... to se ani nedá popsat - zkrátka moc krásný víkend, v jehož průběhu nechyběla edukační přednáška, seznámení se s glukometrem CONTOUR®PLUS ONE, pískování na sklo, minishow pro děti, tombola, karneval, diskotéka či procházka s tradičním společným fotem u přehrady Horní Bečva. Více se dočtete v článku Radky Martinkové, ujít si určitě nenechejte ani velmi povedené fotky Vráti Ondráčka a k dispozici je i spousta videí z akce.


Rádi bychom Vám představili tyto fotbalisty "frajery" z 1.SK Prostějov:
 
 1skprostejov.jpg

 

Až si přečtete proč, nebudete už chtít fandit nikomu jinému. Děkujeme!

P. S.: Hráči Koudelko, i když jste číslo 7, tak pro nás jste jasná jednička!


Ve čtvrtek 13. září 2018 v 10:00 hod. jste si měli možnost naladit Český rozhlas Olomouc, konkrétně vysílání pořadu Apatyka, do něhož přijala pozvání MUDr. Darina Aleksijević z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Téma rozhovoru asi žádného návštěvníka těchto stránek nepřekvapilo - diabetes mellitus 1. typu u dětí a mladistvých. Komu vysílání z jakéhokoli důvodu "uteklo", může si poslechnout jeho záznam.


Na sobotu 8. září 2018 jsme se spolkem DIAkobraz přichystali zajímavou a dle ohlasů přínosnou a užitečnou PŘEDNÁŠKU na téma Novinky v léčbě diabetu 1. typu, která proběhla v Moresově posluchárně Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Akce se zúčastnil velký počet zájemců - cca 75 lidí. Ti všichni si měli možnost vyslechnout, co se skrývá pod trochu tajemnými slovy Nightscout a OpenAPS, a také se dozvědět bližší informace o dvou novinkách - systému pro okamžité měření glukózy FreeStyle Libre a systému managementu diabetu Accu-chek Instant. Fotografie pořízené v průběhu přednášky jsou ke zhlédnutí v příslušném fotoalbu. Jak si mezi snímky můžete všimnout, má Inzulínek nově k dispozici své vlastní igelitky, které nám darovali Jitka a Robert Rožnovští, a také krásné klíčenky od firmy METECH. Moc děkujeme!


Fotky z Dětského dne v Olomouci - Holici, v jehož rámci rámci se mj. odehrálo benefiční fotbalové utkání zástupců Inzulínku proti zaměstnancům firmy METECH, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Děkujeme vedení 1. HFK Olomouc, které našemu spolku věnovalo výtěžek z tomboly ve výši 5000 Kč.


Srdečně děkujeme všem, kteří v nedávné době věnovali našemu spolku finanční či věcný dar. Konkrétně jde o zaměstnance firmy METECH s.r.o., MUDr. Helenu Jemelkovou, 1. HFK Olomouc, FC PIVNÍ BALET VĚROVANY a Ypsomed s.r.o., od nichž jsme obdrželi peněžité dary, a firmu Fox Laser s.r.o., která pro aktéry benefičního utkání Inzulínek vs. METECH vyrobila krásné medaile.


Dokumenty pro účastníky letního dia-tábora, který se koná od soboty 14. do soboty 21. 7. 2018 v Rekreačním areálu Pod Šaumburkem v Rajnochovicích, byly rodičům všech dětí vybraných do tábora zaslány na e-mail a pro případ potřeby jsou k dispozici také na těchto stránkách.


Ocenění si zaslouží také Základní škola Ptení na Prostějovsku, kde se vzorně starají o našeho člena Ondru a pomáhají mu, aby mohl prožít stejné dětství jako ostatní děti. Zásluhu na tom mají ředitelka školy Mgr. Viera Šmilňáková, třídní učitelka Mgr. Jitka Trbušková a vedoucí vychovatelka školní družiny Radmila Strouhalová, kterým touto cestou děkujeme. O tom, že jsou to lidé na svém místě, svědčí slova paní ředitelky: "Ondrášek je usměvavé děťátko, má úžasné rodiče a my se snažíme, aby žil ve škole normální klučičí život tak, jak si zaslouží." K tomu asi netřeba nic dodávat, snad jen houšť a srdečné DÍKY.


Ihned po sobotním diskuzním setkání nám to nedalo a museli jsme reagovat na příspěvky dvou milých dam ze Základní školy Lešná nedaleko Valašského Meziříčí, které si všichni měli možnost na akci vyslechnout. Prezentovaný přístup této školy k diabetikům, o který se s účastníky podělily poté, co byly šokovány často i velmi negativními zkušenostmi některých rodičů z jiných mateřských a základních škol, si vysloužil spontánní potlesk všech přítomných. Nelenili jsme a ještě v sobotu jsme do ZŠ Lešná napsali e-mail, který jsme se rozhodli zveřejnit i na stránkách Inzulínku, protože si to podle nás ředitelka školy Mgr. Milada Šindlářová, její statutární zástupkyně Mgr. Renata Pernická, učitelka 2. třídy Mgr. Žaneta Ondruchová a spolu s nimi všichni další, kteří v ZŠ Lešná vytváří diabetikům takové skvělé podmínky, že se mohou cítit jako všechny ostatní děti a nebýt kvůli své nemoci vyčleněni z kolektivu, jednoznačné zaslouží. Kéž by se ZŠ Lešná stala inspiraci pro školy, kde dosud tvrdí, že to nejde... Paní Šindlářová, paní Pernická a paní Ondruchová, ještě jednou veliké DÍKY. Text poděkování ZDE.


V sobotu 7. dubna 2018 se v Moresově posluchárně Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc uskutečnilo DISKUZNÍ SETKÁNÍ, jehož tématy byly "Problematika přidělování osobního asistenta diabetickým dětem" a "Stravování diabetiků a celiaků ve školních jídelnách". K dispozici je již výstup z diskuze a také několik fotografií.


Příští měsíc vyjde v Nakladatelství Olomouc knížka autorky Diany Kutilové s názvem Šípkové Růženky naruby. Jedná se o knihu pro děti a o dětech s diabetem mellitem 1. typu ilustrovanou dcerou paní Kutilové Terkou. Stručný obsah knížky a několik ilustrací najdete v tomto souboru. Publikaci je možné objednat ZDE.


Úvodní akce našeho spolku v roce 2018 - MAŠKARNÍ KARNEVAL na téma VOLÁNÍ DIVOČINY - se konala v sobotu 17. března 2018 ve velkém sále sokolovny v Hustopečích nad Bečvou, kam za námi dorazil i oblíbený klaun Hopsalín. Celou akci bohatě zdokumentovali naši členové a příznivci, děkujeme tímto Renči Růžičkové za článek, Radce Martinkové za fotky a videa, Vráťovi Ondráčkovi za fotky a panu Třetinovi za souhrnné video. A v neposlední řadě díky všem, kteří se oděli do masek, jež si často i sami vyrobili, a pomohli tak utvořit tu správnou karnevalovou atmosféru.


Podrobné informace k letnímu dia-táboru, který se bude konat od soboty 14. do soboty 21. 7. 2018 v Rekreačním areálu Pod Šaumburkem v Rajnochovicích, a také formulář přihlášky naleznete pod tímto odkazem.


ARCHIV AKTUALIT 2021

ARCHIV AKTUALIT 2020

ARCHIV AKTUALIT 2019

ARCHIV AKTUALIT 2017

ARCHIV AKTUALIT 2016